Nuotraukų kadravimas

Neatitinkant skaitmeninio failo (fotografijos) ir būsimos nuotraukos popieriaus proporcijoms, yra taikomas kadravimas.
Kadravimo metu, koreguojamas vaizdo išdėstymas ir padengimas, kad atitiktų būsimos nuotraukos išmatavimus.

 

Pateikdami nuotraukų spausdinimo užsakymą, galite rinktis vieną iš kelių kadravimo būdų:
KADRUOTI – fotografija yra "apkarpoma" skaitmeninių būdu, kad vaizdas atitiktų popieriaus išmatavimus ir padengtų visą (popierinę) nuotrauką. Pritaikius šį metodą, dalis vaizdo gali nebetilpti į popierinės nuotraukos ribas.
NEKADRUOTI – fotografija yra įtalpinama į pasirinktų matmenų plotą (spausdinamas pilnas kadras). Pritaikius šį metodą, visas (arba beveik visas) skaitmeninis vaizdas įtalpinamas į būsimos popierinės nuotraukos ribas, bet pati nuotrauka gaunasi bent su dviem baltais popieriaus kraštais.
TAIKYTI OPERATORIAUS NUOŽIŪRA – fotosalono darbuotojas (operatorius) savo nuožiūra pritaiko kadravimo ir/ar pilno kadro spausdinimo metodus, priklausomai nuo pateiktų failų proporcijų. Dažniausiai stengiamasi tvarkingai kadruoti vaizdą, bet kai failų proporcijos pernelyg neatitinka, tuomet, kai kurios nuotraukos spausdinamos nekadruotos.

 

Esant nestandartinių proporcijų fotografijoms (panoramoms, kvadratams), pasiliekame teisę pritaikyti kadravimą ir nuotraukoms, kurios pasirinktos spausdinti nekadruotomis ant standartinio formato popieriaus.

Taip pat, pasiliekame teisę spausdinti pilno kadro nuotraukas (baltais kraštais), kai dėl failo proporcijų specifikos, tvarkingas kadravimas nėra galimas (pvz., kai kadruojant, dalis veido liktų "už kadro" bei panašiose situacijuose).

 
 

Nuotraukų kadrvimo pavyzdžiai

nuotrauku kadravimas

 
 
Atgal
Į pradžią