Nuotraukų spalvingumas


 

Atkreipiame klientų dėmesį, jog atsižvelgiant į vaizduoklių (monitorių) techninių parametrų skirtumus, klientas savo įrenginio ekrane gali matyti kitokio atspalvio ir šviesumo (tamsumo) nuotrauką nei ji bus atvaizduota fotolaboratorijos monitoriuje bei atitinkamai gali skirtis atspausdintos, popierinės nuotraukos atspalvis ir šviesumas (tamsumas), lyginant ją su pradiniu, skaitmeniniu failu.

Skaitmeninės nuotraukos skirtinguose ekranuose, atvaizduojamos skirtingo spalvingumo netik dėl techninių charakteristikų skirtumo, bet ir dėl vaizduoklių (monitorių) kalibravimo nustatymų.

Paprasčiausias pavyzdys, kurį galite patikrinti patys, tai to pačio skaitmeninio failo peržiūra skirtinguose ekranuose. Pavyzdžiui, atsidarykite nuotrauką savo kompiuterio ekrane bei tą pačią nuotrauką atidarykite savo išmaniojo telefono ekrane. Patalpinkite išmanųjį telefoną arčiau kompiuterio monitoriaus ekrano. Turėtumėte įžvelgti, jog abiejuose ekranuose vienas ir tas pats failas atvaizduojamas pakankamai skirtingo spalvingumo. Šis pavyzdys Jums padės suprasti, jog fotosalone atspausdintos nuotraukos gali spalvingumu skirtis nuo Jūsų pradinių failų. Tai yra normalus reiškinys, kuris pastebimas didžiojoje daugumoje ekranų, juos palyginant.

Taip pat, skaiteminiai failai savo spalvingumu gali skirtis nuo atspausdintų nuotraukų (ar fotoplakatų) ir dėl skirtingų spaudos įrangos naudojamų spalvų koduočių (RGB, sRGB, CMYK ir kt.).

Atsižvelgiant į visą tai, mes pasiliekame taisę skaitmeniniams failams prieš spausdinimą pritaikyti korekcijas. Bei informuojame, jog negalime garantuoti visiško spalvingumo atitikimo, dėl spaudos įrangos specifikos, netgi kai spaudos darbams naudojame aukštos kokybės, profesionalią spaudos įrangą.
Esant būtinumui, mūsų fotosalono operatorius gali savo nuožiūra pritaikyti tam tikras spalvingumo korekcijas, Jūsų failams, siekiant išgauti kuo kokybiškesnį spausdinamos nuotraukos vaizdą.

Jeigu nepageidaujate, kad Jūsų pateiktiems failams būtų pritaikomos spalvingumo korekcijos, galite užsakymo pateikimo metu, Komentaro/Pastabos laukelyje, nurodyti tai.

 
 

 
 

 
 
Atgal
Į pradžią